Brug als plek en schakel in ons stedenbouwkundig plan De Nieuwe Tuinderij

Het ontwerp voor ‘De Beemster Boog’ is met bewoners geselecteerd voor de kunstopdracht. Door een brug meer te laten zijn dan alleen een brug creëer je een plek. De brug is nu een icoon in ons stedenbouwkundig plan. In het plan wonen de bewoners letterlijk tussen de sloten.
 
PolyLester ging met Arnaud Hendrickx voor het ontwerp van De Beemster Boog op zoek naar een vorm die duidelijk aansluit bij ‘UNESCO werelderfgoed Droogmakerij de Beemster’, het nieuwe woongebied en tegelijk functioneert als een baken in de omgeving. Bij het ontwerp keek men naar de gebruikte materialen in nieuwe woningen, de inrichting van de openbare ruimte en de zichtlijnen. De Beemster Boog is net als de nieuwe huizen gemaakt van donkerbruine baksteen en op het hoogste punt staat een klein huisje met daarin een bankje en een lamp in de nok. Het kunstwerk, een elegante boog die twee oevers verbindt, komt op subtiele wijze los van het maaiveld, waardoor het lijkt te zweven tussen de woningen.
 
 
Bekijk hier de video over de brug.