De Nieuwe Defensie in beeld

Waar vroeger in de Merwedekanaalzone in Utrecht het defensieterrein lag, ontwikkelt gebiedsontwikkelaar BPD de eerste fase van de Merwedekanaalzone, ‘De Nieuwe Defensie’. Dit gebied ligt pal aan het kanaal en tegen het karakteristieke Jongeriuscomplex aan. SVP heeft als supervisor en stedenbouwkundige gezorgd dat het gedachtegoed van De Gezonde Stad is vertaald naar kernwaarden die de condities vormen voor een gelukkig en gezond leven. Super actueel in de huidige coronatijd, maar wat ons betreft altijd belangrijk. Dat houdt in dat integraal is nagedacht over groen, duurzaamheid, mobiliteit, energie en klimaat. Samen met ingenieurs van Arup en landschapsarchitect OKRA zijn op al deze thema’s verwerkt in het ontwerp van de nieuwe stadswijk. Architecten ANA, MLA+, Inbo en Era Contour hebben nu hun omgevingsvergunning ingediend. Bekijk de video om een goede indruk te krijgen van dit toekomstige gebied en voor meer info bezoek de website, de eerste woningen zijn nu in verkoop!