Eikenstein op de Open Monumentendag

Open Monumentendag was voor ons de uitgelezen kans om de voormalige jeugdgevangenis Eikenstein, jarenlang afgesloten voor de buitenwereld, in de huidige staat te laten zien. Maar natuurlijk ook om de toekomstplannen voor Eikenstein te presenteren! Ruim 400 omwonenden, nieuwsgierigen en kunstliefhebbers stonden soms tot een uur in de rij om een rondleiding te krijgen langs de oude cellen, luchtplaatsen en gemeenschappelijke ruimtes.
 
In opdracht van Fakton Capital Group en Plegt-Vos werkt SVP integraal aan een stedenbouwkundig plan voor de nieuwe woonbuurt en aan de architectuur voor de herontwikkeling van dit prachtige gebouw. Het monumentale gedeelte van het complex wordt in oude glorie herstelt en biedt straks ruimte aan een combinatie van sociale woningen en zorgwoningen. De recentere aanbouwen op het achterterrein worden gesloopt. Het monument krijgt een optopping waarmee een nieuwe voorzijde gecreëerd wordt die aansluit op de nieuwe inclusieve woonbuurt op het achterterrein.