Erfgoed zelf maken

Op het kennisevent ‘Bouwen aan plekken met identiteit’ hebben Esther Vlaswinkel en Roel Lichtenberg laten zien hoe je erfgoed kan inzetten voor gebiedsontwikkeling. Op het Voormalige Defensieterrein geeft het Jongeriuscomplex bijzondere betekenis aan het gebied. ‘De Gelaagde Stad’ is één van de principes voor het stedenbouwkundig plan dat door SVP is gemaakt. Het door BLAUW Architecten gerestaureerde complex krijgt een bijzondere plek in het park: het recent geopende grand café ligt aan de ‘boardwalk’ die het Merwedepark en de toekomstige buurt verbindt. Spanten en kolommen uit de gesloopte hallen krijgen een nieuw leven in langs het Merwedekanaal. ‘Om stedenbouw en gebouw perfect te laten aansluiten is soms best lastig, niet altijd lopen de processen synchroon en komen de belangen overeen. Maar juist wij als ontwerpers kunnen laten zien hoe de plek nog mooier kan worden als je samenwerkt en elkaar inspireert’, aldus Roel en Esther.