Gemeenteraden geven akkoord voor Crailo

De gemeenteraden van Hilversum, Laren en Gooise Meren zijn op 4 maart akkoord gegaan met de uitgangspunten voor het stedenbouwkundig en landschapsplan Crailo. Op de locatie van het kazerneterrein moeten begin 2022 bijna 600 nieuwe woningen staan, in combinatie met ruimte voor werkgelegenheid, voorzieningen en veel bestaande en nieuwe natuur. De huidige bebouwing zal niet geheel verdwijnen, het historische complex blijft behouden en bijzondere relicten zoals een schiet- en stormbaan krijgen ook een plek in het plan. “De echte uitdaging is natuurlijk dat we een duurzaam gebied maken. Daar is de hele wereld nu mee bezig, maar echt goede voorbeelden zijn er nog niet. Dat wordt dus ook expirimenteren. Door bijvoorbeeld mobiliteitshubs te ontwerpen en een ecowal die energie opwekt voor het hele gebied”, aldus Esther.

SVP ontwikkelde samen met OKRA landschapsarchitecten, Arcadis en Bureau voor Gebiedscommunicatie als Team C een stedenbouwkundig- en landschapsplan. Benieuwd geworden naar de plannen voor Crailo? Architectenweb schrijft er ook over. Of bekijk hier onze projectpagina over Crailo.