Hengelose Es verovert de harten

De Hengelose Es is aan het veranderen. Inmiddels wordt de wijk positief aangeschreven, maar er was een tijd dat de reputatie van dit noordelijke deel van de wijk Hengelose Es niet al te best was. Woningen uit deze beroemde naoorlogse flatwijk van Broek en Bakema voldeden al tijden niet aan de eisen van de tijd. De Tubitana neemte en kijkje en schrijft: “In de wijk zijn vooralsnog alleen maar tevreden mensen die in nieuwe huizen trekken.” Zowel in de nieuwe koopwoningen als de gerenoveerde appartementen. Rick Gockel, projectleider vertelt: “De woningen in de flats ken je niet terug, zoveel is er aan gedaan”. SVP maakte niet alleen het stedenbouwkundig plan voor deze wijk maar heeft ook als architect de grondgebonden woningen ontworpen. Adviesbureau Haver Droeze ontwierp het landschapsplan waarmee het woongebied een parkachtige uitstraling heeft gekregen en een natuurlijke verbinding met het Weusthag park.

Meer lezen en zien over dit plan?