Houtbouw met een historische gevel

Veel panden in de binnenstad van Rotterdam moeten (grotendeels) worden gesloopt omdat de fundering te slecht is. In plaats van traditioneel bouwen worden de casco’s in dit plan in houtbouw teruggebouwd, met behoud of herbouw van de bestaande gevel en bijzondere ornamenten. Daarnaast recyclen we bestaande houten balken als gevelbekleding of meubelen. Deze logistieke puzzel vlak naast de trambaan zorgt ervoor dat niet alleen vermindering van CO2 uitstoot plaatsvindt door gebruik van CLT hout, maar stelt ons ook in staat om slimmer en dus beter en sneller te bouwen. Op uitnodiging van architectenbureau MD2A werken wij zo samen aan de inzet van geprefabricieerde houten casco’s in een project in Rotterdam. Hoewel er nu specifiek voor de Zaagmolenstraat in Rotterdam ontworpen en gebouwd wordt, is dit de proeftuin voor een standaard methodiek die straks op tal van plekken toegepast kan worden. Lees en zie meer.