In Crailo wordt niet gemiddeld gebouwd

Maartje vertelt aan BPD magazine waarom er in Crailo niet standaard of gemiddeld gebouwd wordt: “Ook Het Gooi heeft te maken met snelle vergrijzing. Er is dus veel behoefte aan woningen voor ouderen die niet per se allemaal een grote tuin willen, maar wel comfortabel en veilig in het groen willen blijven wonen. […] Als dit plan door een ontwikkelaar was gemaakt, had het er toch anders uitgezien. Nu houden we ruimte over voor gemeenschappelijke natuur, terwijl met grondgebonden woningen veel op zou gaan aan privétuinen. […] De inspiratie zit hem hier voor mij in durf om keuzes te maken. Er zijn in de omgeving al genoeg andere ontwikkelingen waar huizenkopers een rijtjeshuis met een tuin kunnen vinden. Als je overal voor een gemiddeld programma bouwt voor de gemiddelde woonbehoefte, dan staat heel Nederland straks vol met exact dezelfde woningen.”