Intensieve en enthousiaste dagen in Rusland

Afgelopen week waren Maartje Luisman en Alexandra Merkulova van SVP naar Krasnojarsk, Siberië in Rusland om te werken aan een stedenbouwkundig masterplan voor een uitbreidingswijk van 20 hectare aan de rand van de stad in samenwerking met het Russische architectenbureau Tektonika. Tijdens een driedaagse intensieve workshop heeft SVP samen met Tektonika een uniek en onderscheidend stedenbouwkundig concept ontwikkeld voor een wijk met een ‘central park’ waar ‘urban healthy living’ centraal staan. SVP heeft tijdens de workshop een inspiratiesessie gehouden over de typisch Nederlandse aanpak waarbij integraliteit tussen stedenbouw, landschap en architectuur en het ontwerpen met een menselijke maat en schaal centraal staan. Tektonika organiseerde een rondleiding door de stad om goede en slechte voorbeelden van Krasnojarsk te bekijken. Het resultaat van de workshop is aan het eind van de drie dagen gepresenteerd aan de stadsarchitect die enthousiast gereageerd heeft op de eerste denkrichtingen. In februari mag SVP het Russisch architectenbureau Tektonika verwelkomen in Nederland en gaan wij samen het plan verder uitwerken.