International School Utrecht: één school voor kinderen van vier tot achttien jaar

Omdat de leeftijden van de 1200 kinderen van ISUtrecht variëren van vier tot achttien jaar, is het grootste speerpunt in het ontwerp van SVP en CROSS voor al deze kinderen een thuis bieden. Het gebouw heeft gevoelsmatig één entree, maar vlak voor binnenkomst worden de stromingen slim gescheiden. Voor de jongste kinderen bevindt de ingang zich op de begane grond. “Muziek vormt echt het kloppende hart van de school” vertelt Gideon de Jong, directielid en architect bij SVP architectuur en stedenbouw. “Als taal niet de bindende factor is, moeten dat de andere vakken zijn, waarbij taal geen rol speelt. Dat, samen met het feit dat er verschillende leeftijdsgroepen in de school leren, is de basis voor ons ontwerp”.

Lees het gehele artikel in Schooldomein hier.