Minisymposium organische stedenbouw

Donderdag 14 maart organiseerde SVP in samenwerking met Haver Droeze, VKZ en Dura Vermeer een mini-symposium over organische stedenbouw. De woningmarkt is door de economische crisis zwaar getroffen. De ontwikkeling van uitbreidingsplannen van dorpen en steden is de afgelopen jaren geleidelijk aan vrijwel geheel stil komen te liggen. Op tal van plekken hebben partijen (gemeenten en ontwikkelaars) nog grondposities waarvan de rentekosten gewoon doorlopen en waarvan opbrengsten in de toekomst onzeker zijn. De oude manier van ontwikkelen werkt niet meer, maar hoe kan het dan wel? Is organische stedenbouw de oplossing en hoe ziet dat er dan uit? Welke problemen spelen op deze locaties en hoe kun je daar mee omgaan? Tijdens het symposium zijn we op zoek gegaan naar oplossingen en hebben we inspirerende voorbeelden gedeeld vanuit een integrale aanpak waarbij zowel ruimtelijke, planeconomische, juridische planologisch en procesmatige aspecten aan de orde zijn komen. Klik hier, voor de presentatie van SVP, hier voor de presentatie van Dura Vermeer, hier voor de presentatie van VKZ en hier voor de presentatie van Adviesbureau Haver Droeze.