Modulair woonproject SET genomineerd voor Woongebouw van het Jaar

Om een doeltreffend antwoord te kunnen bieden op de acute vraag naar zelfstandige huisvesting voor jongeren en statushouders in Amsterdam, is er gekozen voor een modulaire bouwmethode. Het woningbouwcomplex SET is opgebouwd uit modulaire bouwstenen van ca. 3 x 6 meter. Het is in zeer korte tijd gebouwd en circulair inzetbaar. Daarnaast onderscheidt SET zich door een zorgvuldige stedenbouwkundige inpassing en een kwalitatief hoogwaardige leefomgeving voor de jongeren (inclusief statushouders) en buurtbewoners. Het gebouw is zo ontworpen dat het de open plek, die door de buurtbewoners zo wordt gewaardeerd, zoveel mogelijk intact laat. De inpassing en het ontwerp is tot stand gekomen in een intensieve en inspirerende samenwerking met; De Alliantie, Gemeente Amsterdam, Socius – kamers, studio’s en appartementen in Amsterdam en Jan Snel.

Voor de prijs ‘Woongebouw van het Jaar 2018’ staat SET in een rijtje van vijf indrukwekkende en diverse projecten. De komende periode zal de vakjury van de Architectenweb Awards – Renske van der Stoep, Femke Feenstra, Willem Heyligers, Elma van Boxel en Vincent Kompier – zich nader over de vijf genomineerde projecten buigen. Op donderdagavond 8 november 2018 maakt de jury vervolgens de winnaar bekend.

Lees hier meer over wat de jury zegt over SET.

Hier kan je de projectinformatie vinden.