Nieuw icoon in ons Amersfoort

Iedereen kent de Koppelpoort, onze Lieve Vrouwetoren en wellicht ook het Eemhuis hier in Amersfoort. Wij hebben daar een prachtig icoon bij mogen neerzetten op de Keerkring locatie. Er zijn in totaal 200 appartementen en enkele stadswoningen gebouwd, ontworpen door SVP. De locatie ligt langs het spoor. In het ontwerp is aansluiting gezocht met de industriƫle uitstraling van de spoorzone. Blikvanger is de toren van dertien lagen hoog, waarvan je over de historische binnenstad kijkt en andersom vormt het witte accent een nieuw oriƫntatiepunt in de stad. Langs het spoor staan ook nog twee stoere robuuste blokken met geluidswerende serres die de gevel een open karakter geven. De licht gemetselde gevels in het U-vormige blok begeleiden een binnenplaats waar buurtgenoten elkaar kunnen ontmoeten, met daaronder de ruimte om te parkeren.

Meer weten over dit project? Klik hier.

Tekening gemaakt door: Citystylo.nl