Nieuwe energie | Bouw in beeld

Bekijk het bouwproces van de Rioolwaterzuivering in Utrecht hier! Dagelijks wordt hier 65 miljoen liter afvalwater gezuiverd met een ultramoderne installatie. De nieuwe zuivering verbruikt minder energie, neemt minder ruimte in, verspreidt minder geur, kan meer water zuiveren, met als resultaat schoner water.

SVP was als supervisor niet alleen betrokken bij de inpassing van de installatie op het terrein maar heeft ook als architect het nieuwe poortgebouw ontworpen. Dit kleine maar fijne gebouw combineert op een slimme manier kantoorruimte, een werkplaats maar ook een ontvangst- en educatieruimte van Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden. Ook deze komt voorbij in de video. Het gebouw vormt letterlijk en figuurlijk de ‘poort’ naar het nieuwe terrein. Op deze plek kan het Hoogheemraadschap, uitkijkend over de nieuwe installatie, uitleg geven over de vernieuwde technieken die hier zijn toegepast. Met het nieuwe gebouw aan de Brailledreef heeft de zuivering een duidelijk gezicht gekregen naar de stad.

 

Lees hier meer over het Poortgebouw