Nieuwe rioolzuiveringsinstallatie Utrecht geopend

Het afgelopen jaar is in Utrecht een nieuwe rioolwaterzuivering gebouwd. Maandag 7 oktober is de installatie feestelijk geopend in het bijzijn van Minister Cora van Nieuwenhuizen. Dagelijks wordt hier 65 miljoen liter afvalwater gezuiverd met een ultramoderne installatie die werkt met de zogeheten Nereda-technologie. De nieuwe zuivering verbruikt minder energie, neemt minder ruimte in, verspreidt minder geur, kan meer water zuiveren en leidt tot schoner water.

SVP was als supervisor niet alleen betrokken bij de inpassing van de installatie op het terrein maar heeft ook als architect het nieuwe poortgebouw ontworpen. Dit kleine maar fijne gebouw combineert op een slimme manier kantoorruimte, een werkplaats maar ook een ontvangst- en educatieruimte van Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden. Het gebouw vormt letterlijk en figuurlijk de ‘poort’ naar het nieuwe terrein. Op deze plek kan het Hoogheemraadschap, uitkijkend over de nieuwe installatie, uitleg geven over de vernieuwde technieken die hier zijn toegepast. Met het nieuwe gebouw aan de Brailledreef heeft de zuivering een duidelijk gezicht gekregen naar de stad, een gebouw om trots op te zijn!

Klik hier voor meer informatie over het Poortgebouw.