Stadswijk als dorp in Zwolle

Weezenlanden-Noord ondergaat de komende jaren een facelift. Deze stadswijk vormt een dorp binnen de stad, waar men woont, werkt én er ruimte is voor ontmoeten. Maar waar ook de nabijheid van de faciliteiten van de stad wordt gevoelt en gebruikt. Dat betekent dat het meer is dan alleen een woongebied. Twaalf alzijdige woonblokken en één parkeergebouw zijn de basis voor ons integrale plan in Zwolle tussen park en stad. De autovrije parkruimte tussen de blokken van verschillende volumes zorgt voor de verbinding van verschillende plekken. Kortom: een kleine deelsamenleving, met een mooie, klimaatbestendige openbare leefruimte, waar parkeerplaatsen en auto’s worden gedeeld en iedereen met en door elkaar leeft.

Het integrale ontwerp van SVP en Delva Landschapsarchitecten in opdracht van Plegt-Vos en Vesteda is helaas niet geselecteerd als winnaar door Woningbouwvereniging Openbaar Belang, maar wij zijn trots op de manier waarop we deze nieuwe wijk op integrale wijze ontworpen hebben. Nieuwsgierig geworden? Lees hier meer.