Ontwerp voor stadcentrum in Spanje

Gemeente Burriana in Castellón, Spanje vroeg eind 2019 om ideeën om het stadscentrum van Burianna te herontwikkeling en te verbeteren met een stedelijke ingreep. Midden in het centrum ligt een tweetal stedelijke ruimtes, een slecht werkend plein die het hart van de stad vormt en een parkeerplaats midden in een bouwblok dat het nu niet goed werkt. Om deze twee ruimtes aan elkaar te koppelen wordt er gebruik gemaakt van een dualiteit tussen de twee plekken: aan de ene kant het leegmaken van de representatieve ruimte Plaza Mayor en Plá, waarbij de historische gebouwen weer in de schijnwerpers komen te staan en aan de andere kant levendigheid creëren op Terraza Payá door het toevoegen van functies en programma.
Helaas hebben wij deze selectie niet gewonnen. Dat betekent echter niet dat wij niet minder trots zijn op dit mooie ontwerp dat werd opgesteld door onze Spaanse ontwerpers Sara Vázquez en Andrea Fernández.