Op de Biënnale met de stad van de toekomst

Als teamtrekker van de ontwerp studie Stad van de Toekomst (BNA) was Esther Vlaswinkel te gast in Venetië bij de door Pact en de TU Delft georganiseerde Biënnale session ‘The City of the Future, Revealing the potential of territories as action sites’. Een mooie kans om in gesprek te gaan met de jongste generatie ontwerpers over de grote opgaven waar steden mee zitten. Met Nederlandse, Italiaanse en Marokkaanse studenten werd gewerkt aan de Nederlandse cases. Esther leidde samen Bas Horsting de workshop over Utrecht.
Conclusie: de samenwerking met de studenten leidde tot heel veel creatieve oplossingen voor verweving van landschap en stad, herverdeling van private en publieke ruimte en nieuwe ideeën voor mobiliteit. De opbrengst van de workshop werd gepresenteerd bij de sessie in het Arsenale op en was input voor het debat ter voorbereiding van de European week of Cities and Regions in Brussel.