Op SVP-excursie in Amsterdam

Met trots lopen wij door de straten en gebouwen die eerst nog dromen waren. Helemaal in het geval van de modulaire woongebouwen waar wij ons eerst nog geen voorstelling van konden maken. Tijdens onze bureau-excursie in Amsterdam langs Karmijn, Set en Lohuizen hebben wij ons laten inspireren door deze projecten. Onze collega’s Marcel en Wilco vertellen over de complexiteit en de uitdagingen van de opgaven: “elke uitvraag was in wezen hetzelfde, maar door de omgeving ook weer totaal anders. Hierdoor is elk project uniek geworden”.

Alle drie de projecten zijn zoals eerder gezegd modulair, wat betekent dat ze snel opgebouwd en weer gedemonteerd kunnen worden zodat ze vervolgens op een andere plek weer in elkaar gezet kunnen worden. Daarmee geven ze een snel en passend antwoord op de grote vraag naar compacte en betaalbare woningen in de stad voor jongeren en statushouders. Het was bijzonder om deze snelle bouwprocessen van dichtbij mee te maken en de resultaten tot in de woonkamers te kunnen bekijken.