Open Crailo-dag 1 februari groot succes

“De grootste uitdaging is voor iedereen plek te vinden” vertelt onze Esther Vlaswinkel. Niet alleen in de toekomst is dit de uitdaging in het gebied van voormalig kazerneterein Crailo, maar ook op de laatste Open Crailo-Dag. De poorten zijn eerder open gegaan aangezien de file de doorstroom van andere wegen versperde. De huifkarrondleidingen zaten binnen tien minuten vol en er werd gevraagd waar de planboeken gekocht konden worden. Toekomstige bewoners, nieuwsgierigen, oude gebruikers en omwonenden zijn laaiend enthousiast. Niet alleen over de dag zelf, maar vooral over het plan. “Prachtig in de natuur en geweldige voorzieningen, ik wil er wel wonen” vertelt één van de bezoekers. Iemand anders zegt terecht: “Het wordt een lot uit de loterij straks, maar ik wil het wel proberen”.
 
Op de locatie van het kazerneterrein moeten begin 2022 pakweg 500 tot 600 nieuwe woningen staan, in combinatie met ruimte voor werkgelegenheid, voorzieningen en veel bestaande en nieuwe natuur. De huidige bebouwing zal niet geheel verdwijnen, oude gebouwen blijven behouden en oude aspecten zoals een schiet- en stormbaan krijgen ook een plek in het nieuwe plan. “De echte uitdaging is natuurlijk dat we een duurzaam gebied maken. Daar is de hele wereld nu mee bezig, maar echt goede voorbeelden zijn er nog niet. Dat wordt dus ook experimenteren. Door bijvoorbeeld de oude gebouwen te transformeren naar gebouwen van deze tijd.” Aldus Esther.