Openlucht natuurmuseum in Rusland

Het Gorky Central Park in Krasnojarsk (Rusland) is van origine een botanische tuin van al bijna 200 jaar oud. Hoewel het er nu verwaarloosd bij ligt en de Sovjet tijd een typische handtekening heeft achter gelaten, stelt het team van SVP, TM en NovaScape voor om het antwoord voor de toekomst van dit park in verschillende lagen te zoeken, met een openlucht natuurmuseum. Zo kan de rijke geschiedenis van het park en de stad Krasnojarsk voor iedereen aantrekkelijk worden gemaakt, maar kan ook de symbiose van het stadsleven en de natuur bevorderd worden. Het team heeft zelfs gekeken op stadsniveau en wij zien het park als een eerste stap richting aanleg van een groen stadsring.

Helaas hebben wij deze internationale prijsvraag niet gewonnen, maar wij zijn wel in de top tien geƫindigd uit een indrukwekkende lijst van 43 aanmeldingen door 76 bureaus uit vijftien verschillende landen.