Ruimtelijke SVP visie in technische wateren

Door mosselen kweken onderwater en zonnepanelen boven water met elkaar te combineren komt in dit plan een nieuw concept waarbij duurzaam voedsel, lokale energievoorziening en waardevolle natuur tot zijn recht komen. Uit de ingezonden visies is het plan Onder de Zeeuwse zon als één van de drie plannen geselecteerd voor de twee ronde bij de prijsvraag Energielandschap van de Toekomst. Samen met Oceans of Energy, Viskwekerij Neeltje Jans BV en Wageningen Marine Research zal SVP dit project loslaten in de Zeeuwse wateren.

Bij de prijsvraag vraagt NederLandBovenWater om innovatieve, inspirerende en uitvoerbare ideeën voor duurzame energie. Dit in combinatie met verbetering van landschappelijk-ruimtelijke kwaliteiten en draagvlak bij bewoners en ondernemers op drie specifieke locaties. Deze locaties zijn het waterrijk gebied in Zeeuwse zoute wateren, een landelijke gebied rond de A16 en een stedelijk gebied om het grondgebied van de gemeente Zwolle. Zoals de naam al doet vermoeden zal het plan Onder de Zeeuwse zon zich richten op de wateren van Zeeland.

Lees hier meer over de prijsvraag en de selectie.