SET op een open source

Wat is de overeenkomst tussen modulaire synthesizers uit de jaren ’60-’70 en ons gebouw SET in Amsterdam? In zijn lezing maakte Marcel Steeghs de vergelijking met de ontwikkeling van modulaire synthesizers in de jaren ‘60 en ’70 en SET. De eerste versies van de synthesizers, met concurrerende standaarden, werkte niet goed en werden snel vergeten. Maar recentelijk is het, na de lancering van een universele standaard, herontdekt en omarmd. Talloze, ook kleine bedrijven, ontwikkelen nu modules hiervoor.

Dit voorbeeld leert dat een mogelijk succesvol en adaptief model voor modulair bouwen ligt in een open source systeem waarin systemen en onderdelen op elkaar afgestemd zijn. Steeghs daagde de aanwezige partijen dan ook nadrukkelijk uit om dit ook met modulaire bouwsystemen zoals SET te doen. Een systeem ligt dan binnen handbereik waarin innovaties en deeloplossingen door verschillende betrokkenen (ontwerpers en producenten) elkaar versterken en ondersteunen. Want de vraag is niet meer of we modulaire modules nodig hebben, alleen hoe en hoe snel zich dit gaat ontwikkelen.

Lees hier het verslag over het gehele evenement van Architectenweb.
Afbeelding: Marcel Steeghs – copyright: Thea van den Heuvel / DAPh