Stationsknopen | De toekomst van stadsranden

Tijdens het stadsranden-lab, een initiatief van BNA Onderzoek en ARCAM, gaan we op zoek naar nieuwe typologieën voor de stadsranden, waarbij Amsterdam als proeftuin wordt gebruikt. De stadsranden zijn weer helemaal in the picture. In een tijdsgewricht waarin het bouwen vooral binnenstedelijk moet gebeuren om de landschappen te sparen, is het belangrijk om ook te kijken naar de randen van onze alsmaar verdichtende steden. Wij kijken daarbij natuurlijk niet alleen naar waar meer gebouwd kan worden en hoe dat er dan uitziet, maar vooral ook hóe er in een hogere dichtheid geleefd kan worden, met alle voorzieningen die daarbij passen. De stationsknopen in deze zones zijn van nature knooppunten waar veel rondom gebeurd en kan gebeuren, uiteraard kijken wij dan ook hoe wij deze zien veranderen in de toekomst!

Ons team bestaat uit Jannie Vinke (ANA architecten), Gert Jan Wisse (Bureau B+B) , Walter Dresscher (de natuurlijke stad), Lars Mosman (DubbeLL – buurtontwikkelaars), Hans Karssenberg (Stipo) en onze eigen Esther Vlaswinkel. Samen gaan we de komende maanden aan de slag met de grens van stad en Diemerscheg, dat als testcase dient.

Beeld: ARCAM en BNA