Stationsknopen | Zijn mobiliteithubs de aanvulling op het OV?

Het openbaar vervoer wordt, met het oog op het klimaatakkoord van Parijs, al tijden gepromoot. Maar wat als je een autoluwe wijk wilt ontwerpen in en regio waar de auto nog steeds het belangrijkste vervoersmiddel is? De toekomstige buurt Crailo is een goed voorbeeld van hoe de veranderende visie op mobiliteit straks een plaatst krijgt en mensen verleidt worden om minder de auto te gebruiken. Lopen, fietsen en openbaar vervoer hebben natuurlijk de voorkeur, maar het blijft Het Gooi met een bepaalde parkeerbehoefte. Die eerste auto per huishouden, daar houden we rekening mee. Maar die eigen tweede auto gaan we anders invullen, hiervoor in de plaats komen meerdere mobiliteithubs verspreid over Crailo waar je een elektrische deelauto kunt oppikken. Als je daar dan toch bent kun je gelijk je pakketje ophalen, afval deponeren of wellicht even naar de schuur voor wat deel-gereedschap.

Zo sluit je niet gelijk het gebruik van de auto uit, maar maak je een mooie tussenstap en laten we zien hoe het ook kan.

Lees hier meer over Crailo.