Stedenbouwkundig plan De Nieuwe Defensie krijgt vorm

Waar vroeger midden in Utrecht het defensieterrein lag, ontwikkelt gebiedsontwikkelaar BPD de eerste fase van de Merwedekanaalzone, ‘De Nieuwe Defensie’. Dit gebied ligt pal aan het kanaal en tegen het karakteristieke Jongeriuscomplex aan. SVP heeft als supervisor en stedenbouwkundige gezorgd dat het gedachtegoed van De Gezonde Stad is vertaald naar kernwaarden die de condities vormen voor een gelukkig en gezond leven. Super actueel in de huidige coronatijd. Dat houdt in dat integraal is nagedacht over groen, duurzaamheid, mobiliteit, energie en klimaat. Samen met ingenieurs van Arup en landschapsarchitect OKRA zijn op al deze thema’s verwerkt in het ontwerp van de nieuwe stadswijk. Architecten ANA, MLA+, Inbo, Pieters Segers architectuur en Era Contour hebben nu hun omgevingsvergunning ingediend. Je kunt de virtual realitytour door het gebied hier volgen.