SVP in gesprek over de veranderende stad

Esther vertelt tijdens een interview voor ‘Een slimme stad, zo doet je dat’: “Je beleeft een plek anders als je anders beweegt. De meeste steden zijn ingericht om er met de auto doorheen te bewegen. Ga je lopend door de stad, dan verandert je verhouding tot een plek en worden de verplaatsingen fijnmaziger”. Maartje knikt instemmend en vult aan: “Vroeger werd de weg alleen gebruikt door voetgangers, fietsers en auto’s. Tegenwoordig komen er meer soorten vervoer bij, zoals elektrische stepjes en snelle fietsen”. Deze veranderingen, maar ook het kleinschaliger wonen of het ontstaan van plekken waar meerdere culturen samenkomen, zorgen ervoor dat de architect of stedenbouwkundige anders moet gaan ontwerpen. “Een ontwerp van goede kwaliteit is waar de match tussen het verhaal van de plek en ontwerp juist is gemaakt. Het mooiste compliment is als gebruikers een ontwerp zo vanzelfsprekend vinden dat ze zich afvragen of het niet altijd al zo was” aldus Maartje.

 

Meer lezen over onze ideeën voor de toekomst? Klik hier voor ‘De stad van de toekomst’.