Team Rooskleurig Risico als winnaar ontwerpwedstrijd Achtersluispolder

Het plan van Team Risico Rooskleurig (Mike Wissing, Joost van der Doelen en Chris Steenhuis) liet op elk vlak de concurrentie achter zich. Het juryrapport luidt: ”Elk aspect van veiligheid is benoemd en er zijn concrete maatregelen bedacht om de veiligheid te waarborgen. Het team introduceert voor de transformatie van het gebied het concept van ‘permanente tijdelijkheid’. Bovendien roemt ze de goede presentatie waarbij humor niet is geschuwd.”

De gemeente Zaanstad en Ontwerp Veilige Omgeving hebben ontwerpteams gevraagd om te kijken naar de veiligheid in het gebied vol industrie met verhoogde risico’s. Met advies van Nezzt, Bureau voor Gebiedscommunicatie en Maartje Luisman heeft het team een visie en ontwerp bedacht voor de transformatie van de Achtersluispolder naar een gebied voor werken, wonen en ontspanning in een gebied waar (omgevings)veiligheid kaders stelt.

Bekijk hier het gehele plan.