Ver-huizen in de toekomst

“Stel je voor dat je straks een huis koopt, na een tijdje verhuist en je huis meeneemt. Verhuizen wordt opeens een ander werkwoord: ik ver-huis. Je neemt je huis mee, als een slak zijn slakkenhuis. Zo snel zal het waarschijnlijk niet gaan.” schrijft Cobouw. Maar voor corporaties, woningzoekenden en andere huisvesters kan het verplaatsbare huis een uitkomst zijn, zowel vanuit circulair opzicht als vanwege onzekerheden op de woningmarkt. Diezelfde Cobouw beschrijft in ‘vijf opmerkelijke circulaire projecten’ ons nieuwste flexibel wonen project Vlindertuin in Zwolle. Na het succes van SET zetten we ook hier modulaire woningbouw in voor tijdelijk bouwen. Het appartementencomplex zal voor een periode van 15 jaar dienst doen als huisvesting voor spoedwoningzoekenden, waarna de woningen verplaatst worden en een tweede leven krijgen in de vorm van een nieuwe tijdelijke plek.
 
Vandaag de dag zijn woningen nodig, maar misschien over tien jaar vanwege demografische ontwikkelingen of op die locatie niet meer? Er moet worden meebewogen met de vraag en wellicht verplaatsen tijdelijke huizen naar een centraler deel van de gemeente, waar verouderde huizen toch moeten worden gesloopt. Genoeg toekomstbeelden waarvoor onze modulaire units een antwoord en maatstaf zijn voor het nieuwe circulaire ver-huizen.
 
Lees hier meer over SET.
 
Lees hier en hier beide artikelen van Cobouw.