Wat is een ‘Gezonde Stad’?

Utrecht is de snelst groeiende stad van Nederland, er zijn steeds minder woningen beschikbaar. Een oud industriegebied van 70 hectare aan de westzijde van het historische centrum, de Merwedekanaalzone, zal in 2030 zijn getransformeerd naar een levendig nieuw stadsdeel met circa 10.000 nieuwe woningen.
Het Voormalig Defensieterrein is het eerste gebied dat in ontwikkeling wordt gebracht. Eigenaar en ontwikkelaar BPD​ nam het initiatief om de ambities van de Gezonde Stad voor dit gebied vorm te geven en SVP werkt dit met verschillende partijen uit. Het wordt één van de plekken waar Urban Healthy Living vorm krijgt. In het filmpje dat BPD maakte, leggen Esther Vlaswinkel en Maartje Luisman leggen uit wat de principes zijn van de gezonde stad en hoe dit in het ontwerp van het stedenbouwkundig masterplan een plek heeft gekregen.