181213_SVP_architectuur_stedenbouw_Crailo_start_bussum

Wij zijn klaar voor de start voor het ontwerp van Crailo

En de bewoners ook. Op de druk bezochte eerste informatieavond over Buurtschap Crailo bleek dat het bruist van de ideeën en initiatieven in het gebied. Onze Maartje Luisman is de aanvoerder van Team C, het team dat het stedenbouwkundig ontwerp met een bestemmingsplan met verbrede reikwijdte voor buurtschap Crailo gaat maken. Maartje gaf tijdens de bijeenkomst voorbeelden van projecten waar zij eerder heeft gewerkt in samenwerking met bewoners en gebruikers. “De kennis die mensen hebben over het gebied en de omgeving is voor ons essentieel om een goed ontwerp te kunnen maken. We horen graag uit eerste hand wat er speelt. Zo kunnen we tussentijds onze ideeën bespreken om te horen of dat aansluit bij de wensen van anderen.“

De aanpak van team C ligt dicht bij die van SVP. In overleg met een diverse ateliergroep, met circa 15 belangstellenden die mee willen denken over de toekomst van het voormalige kazerneterrein. De ateliergroep zal de stedenbouwkundigen en de landschapsontwerpers voorzien van ideeën, informatie en reacties. Zelf weten wij niet beter. Door deze inbreng te gebruiken wordt een plan beter, completer en waardevoller.

Team C bestaat uit: SVP, Arcadis, OKRA landschapsarchitecten en Bureau voor Gebiedscommunicatie.

Lees hier meer over de eerste bijeenkomst en volg de ontwikkelingen van Crailo op de voet.