Winnende plan ‘Sport-Spindel’ in Blauwe Kamer

Elke twee jaar organiseert Jong BNSP een ideeënprijsvraag voor ontwerpers tot 35 jaar. Dit jaar was ‘Maximaal Park, Maximaal Wonen’ het Van Tuyllpark in Zoetemeer het onderwerp. “Tijdens je werk en studie krijg je altijd begeleiding van mensen met meer ervaring die vertellen wat wel of niet goed is. Een prijsvraag geeft je de kans om het helemaal zelf uit te zoeken.” vertelt het drietal dat de prijsvraag wint. Het team, bestaande uit Joost van der Doelen, Chris Steenhuis en Georgia Ion, wint met het plan ‘Sport-Spindel’ met sport als overkoepelend thema voor het ontwerp. Er is een centrale as ontworpen die het centrum van Zoetemeer verbindt met het Groene Hart. Verschillende publieke functies en openbare voorzieningen concentreren zich langs die as, waaronder de al bestaande en nieuwe plekken voor sportieve activiteiten.