Wonen in een buurt met witte huizen

De nieuwe buurt Het Plateau in Blixembosch Buiten zal voornamelijk bestaan uit witte huizen met een donker daklandschap met hier en daar een accentwoning in vier andere materiaalprincipes. Er komen in 179 woningen, bestaande uit hoek- en rijwoningen, twee-onder-een-kapwoningen en vrijstaande woningen.
 
“SVP maakte ook het stedenbouwkundig plan. Ik ben dan wel de architect, maar Het Plateau is echt samen met BPD, Hurks en uiteraard mijn collega’s bij SVP ontwikkelt. Hierdoor is het een integraal ontwerp, waar landschap, stedenbouw, architectuur, maar ook detaillering en techniek bij elkaar komen. Op woningniveau is er een verfijning in de gevel aangebracht, door subtiele verschillen in het metselwerk of houten gevelritme. Op die manier hoop ik dat de bewoners elke keer nieuwe dingen zullen ontdekken in de wijk. Die gelaagdheid in de architectuur vind ik belangrijk”, vertelt Imke van Leuken, architect bij SVP.