Wonen in een zelf ontwikkeld voedsellandschap

In de recent gewonnen opgave in Olst om een duurzame woonbuurt te ontwerpen gaan wij voor natuur & inclusief. Hierin staat ‘natuur’ voor het integreren van flora en fauna in alle lagen van het ontwerp. ‘Inclusief’ laten wij zien door het samen maken van deze buurt met bewoners, een typische SVP aanpak.

Niet alleen proberen we van Olstergaard een biotoop te maken waar mensen, dieren en planten geheel in de omgeving zijn ingepast, maar deze zullen ook gevoed worden door voedsel uit dezelfde omgeving. Een voedsellandschap dat goed aansluit op de rijke landbouwhistorie van deze locatie.

Kortom: een toekomstbestendig natuurinclusief woongebied, van ongeveer 60 bouwkavels voor, door en met toekomstige bewoners en omwonenden ontwikkeld. SVP werkt samen met Adviesbureau Haver Droeze en Ecogroen aan deze uitdagende opgave.