Woonakker draagt bij aan versnellingsopgave woningbouw Breda

“Deze locatie is al heel wat jaren in beeld als toekomstige bouwlocatie. Mooi dat we dit nu met marktpartijen verder oppakken. We weten dat veel ouderen en ook jonge mensen in Teteringen willen blijven wonen. Uit onderzoek blijkt dat de behoefte aan woningen voor senioren en starters groot is. Woonakker biedt een mooie kans om hier iets passends te creëren.” Vertelt Daan Quaars in het persbericht van de Gemeente Breda.
 
De gemeente onderzoekt samen met Van Wanrooij Bouw & Ontwikkeling, BPD en SVP of het haalbaar is om het gebied ‘Woonakker’ te ontwikkelen. SVP heeft hiervoor afgelopen zomer het gebiedsperspectief gepresenteerd en mag nu het haalbaarheidsonderzoek starten om te komen tot een stedenbouwkundig plan. Het is de bedoeling dat er circa 600 woningen komen in een mix van sociale huur, middelduur en vrije sector met mogelijkheden voor Collectief Particulier Opdrachtgeverschap (CPO). De gemeente en marktpartijen sluiten op korte termijn een intentieovereenkomst. In het derde kwartaal van 2021 moet het onderzoek klaar zijn en inzicht geven of het plan haalbaar en wenselijk is. In dit proces zullen we, zoals we graag doen, natuurlijk ook de bewoners uit Teteringen betrekken.