Internationale vrouwendag

8
Mar
2025

Gelijke kansen vinden wij bij SVP belangrijk! Vandaag, op de Internationale vrouwendag, het belang van š˜µš˜©š˜¦ š˜§š˜¦š˜®š˜¢š˜­š˜¦ š˜µš˜°š˜¶š˜¤š˜©.

Ruimtelijke factoren spelen een grote rol in de kansen voor vrouwen om deel te nemen aan het stedelijke leven. Een gebouwde omgeving kan door vrouwen als onprettig worden ervaren en hen daardoor uitsluiten. Maar een omgeving waar vrouwen zich prettig voelen, kan hen juist steviger in hun schoenen doen staan. En zo bijdragen aan het versterken van de positie van de vrouw in de maatschappij als geheel.

Om dat te bereiken is het vrouwelijk perspectief al nodig aan de tekentafel, juist sĆ”men maken we betere plannen! Daarom worden wij extra blij wanneer onze collegaā€™s hun steentje bijdragen aan de ontwikkeling van gelijkheid. Zo organiseert Barbara Dirks een debatavond met het Bouwnetwerk en gaat het gesprek aan over de positie van de vrouw in de bouw.

ā€Ben je benieuwd hoe onze vrouwelijke collegaā€™s de stad zien als die door vrouwen ontworpen zou worden? Blader door de presentatie die Esther Vlaswinkel een paar jaar geleden gaf over het feministisch perspectief op de stad van de toekomst!

Download het bestand
internationale vrouwendag