Zoetermeer krijgt er 81 flexwoningen bij

23
Apr
2025

De bouw van 81 flexwoningen aan de Ruimtebaan in Zoetermeer voor woningcorporatie Vidomes is van start! Tijdens een feestelijke bijeenkomst werden de bouten van de eerste woonunits aangedraaid door Vidomes bestuurder Aniel Ramawadh en wethouder Ronald Weerwag. De bijeenkomst werd geopend door Bas de Haan, directeur van Gapph Modular, vergezeld door Fikret Aydogan, directeur van DMT MODULAR.

Architect Marcel Steeghs: “In dit project kun je goed zien waar SVP voor staat: hoge kwaliteit én aandacht voor een duurzame leefomgeving, ook bij tijdelijke woningen.” Er komt een grote variatie van verplaatsbare, levensloopbestendige woningen die voldoen aan alle eisen voor permanente woningen. Op het gebied van duurzame materiaaltoepassing presteren ze zelfs beduidend beter met MPG score rond de 0,50 en bijna 50% biobased / non-virgin.

Omdat bij SVP architecten en stedenbouwkundigen onder één dak werken, is ook aandacht besteed aan het creëren van een fijn buurtje. Dat bereiken we onder meer door ontmoeten en samen zijn te stimuleren met een gemeenschappelijke paviljoen. De eerste bewoners kunnen dit najaar terecht in hun betaalbare en duurzame woning die 15 jaar blijft staan op deze plek. Er worden 51 studio’s en 30 tweekamerwoning gerealiseerd.

Bij dit project werken we ook samen met: Gapph Modular, DMT Modular Constructions, Buro De Haan, Peutz Consult GmbH
Foto Vincent Basler

Het schetsontwerp voor dit plan werd gemaakt door HP architecten. Vanaf de tenderfase nam SVP het samen met Gapph Modular over.

Download het bestand
flexwoningen modulair industrieel flex